Mediacje


„Wybierając mediację nic się nie traci, mediacje są lepsze niż najdonioślejszy wyrok”

Mediacje podejmowane są przez zainteresowanych dlatego, by sprawę szybko mieć „za sobą”. Podstawą jest dobra i zgodna wola obu stron na mediację, gdyż mediacja z zasady jest dobrowolna. Ma na celu rozwiązanie sprawy szybko, bezstronnie i poufnie.

W postępowaniu mediacyjnym strony nie tracą kontroli nad własnym konfliktem, jak to niejednokrotnie zdarza się w toku postępowania przed sądem. Sprawa pozostaje w rękach uczestników, a nie sędziego, którego werdykt nie zawsze musi być zadowalający dla stron.  

Wypracowana ugoda w drodze mediacji, a zatwierdzona przez sąd, ma moc wyroku. Skuteczność wykonania ugody jest o wiele większa, gdyż rozstrzygnięcia w niej zawarte nie są narzucone odgórnie, lecz stanowią wynik porozumienia pomiędzy uczestnikami.

Postępowanie mediacyjne jest o wiele prostsze, gdyż nie wymaga postępowania dowodowego i sformalizowanej procedury. W mediacji nie ma sztywnych ram, które zamykają drogę do rozsądnego zakończenia konfliktu.

Uczestnicy postępowania mediacyjnego nie występują przeciwko sobie, a z pomocą mediatora, łącząc siły próbują wspólnie rozwiązać zaistniały spór. Tworzą satysfakcjonujące rozwiązanie, które pozwala wygasić konflikt, zachować dobre imię i wzajemny szacunek, a niejednokrotnie stwarzają perspektywy na dalszą współpracę kreując pozytywne relacje zwaśnionych stron. 

Mediatora można wybrać dobrowolnie, jak również może być on wskazany z inicjatywy sądu w związku z zainicjowanym procesem sądowym.

Szczegółowe informacje na temat mediacji można uzyskać na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/mediacje

 Mediatorzy sądowi wpisani na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach i Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach.

Adres biura mediatorów: 41-940 Piekary Śląskie, ul. Bytomska 109

Piotr Gajewski 
tel. biuro: +48 32 287-27-82
tel. kom.: 601-435-765
mediacje@gajewscy.pl

Katarzyna Gajewska
tel. biuro: +48 32 287-27-82

https://www.facebook.com/prawnik.mediator

Pliki do pobrania:
* Umowa o mediacjęWyślij do nas zapytanie

Nie wypełniaj tego pola:


Zobacz jak do nas dojechać:

Serwis korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Dowiedz się więcej. [X]